  • 173D155X9050W
173D155X9050W
advertisement
Manufacturer No:
173D155X9050W
HK JDW NO:
874-173D155X9050W
Datasheet:
173D155X9050W
Description:
1.5μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 600nA Tape & Reel (TR) Axial
Quantity:
In Stock : 570
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
173D155X9050W
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTALEX®, 173D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.345L 4.57mmx8.76mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Leakage Current
    600nA
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Manufacturer Size Code
    W
  • Length
    8.763mm