  • 173D335X9025VW
173D335X9025VW
advertisement
Manufacturer No:
173D335X9025VW
HK JDW NO:
874-173D335X9025VW
Datasheet:
173D335X9025VW
Description:
3.3μF ±10% 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 700nA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
173D335X9025VW
  • Contact Plating
    Lead, Tin
    WIRE
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.290L 2.79mmx7.37mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Leakage Current
    700nA
  • Tan Delta
    0.03
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Manufacturer Size Code
    V
  • Length
    7.37mm