  • 173D684X0025UWE3
173D684X0025UWE3
advertisement
Manufacturer No:
173D684X0025UWE3
HK JDW NO:
874-173D684X0025UWE3
Datasheet:
173D684X0025UWE3
Description:
0.68μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
173D684X0025UWE3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.260L 2.41mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Manufacturer Size Code
    U
  • Diameter
    2.413mm
  • Length
    6.604mm