  • 18VRGT324S504NA3
18VRGT324S504NA3
advertisement
Manufacturer No:
18VRGT324S504NA3
HK JDW NO:
221-18VRGT324S504NA3
Description:
POT 500K OHM 1/20W LOGARITHMIC
Step5Bar-code shipping tag
18VRGT324S504NA3
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
  • Power (Watts)
    0.05W, 1/20W
  • Actuator Type
    Slotted
  • Taper
    Logarithmic
  • Actuator Diameter
    0.236" (6.00mm)
  • Size - Body
    Round - 0.661" Dia (16.80mm)
  • Resistance (Ohms)
    500k
  • Features
  • Actuator Length
    0.750" (19.05mm)