  • 18VRGT732K304NB1
18VRGT732K304NB1
advertisement
Manufacturer No:
18VRGT732K304NB1
HK JDW NO:
221-18VRGT732K304NB1
Description:
POT 300K OHM 1/10W LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
18VRGT732K304NB1
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
  • Power (Watts)
    0.1W, 1/10W
  • Actuator Type
    Knurled
  • Taper
    Linear
  • Actuator Diameter
    0.236" (6.00mm)
  • Size - Body
    Round - 0.661" Dia (16.80mm)
  • Resistance (Ohms)
    300k
  • Features
  • Actuator Length
    1.000" (25.40mm)