  • 195D225X06R3C2T
195D225X06R3C2T
advertisement
Manufacturer No:
195D225X06R3C2T
HK JDW NO:
874-195D225X06R3C2T
Package:
0905 (2114 Metric)
Datasheet:
195D225X06R3C2T
Description:
2.2μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 500nA Tape & Reel (TR) 0905 (2114 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
195D225X06R3C2T
  • Package / Case
    0905 (2114 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.087Lx0.045W 2.21mmx1.14mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Leakage Current
    500nA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.39mm
  • Length
    2.2098mm
  • Width
    1.143mm