  • 199D106X0050F4V1
199D106X0050F4V1
advertisement
Manufacturer No:
199D106X0050F4V1
HK JDW NO:
874-199D106X0050F4V1
Package:
Radial
Datasheet:
199D106X0050F4V1
Description:
10μF ±20% Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D106X0050F4V1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.378Dia 9.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10μF
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    F
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm