  • 199D106X9020C5V1
199D106X9020C5V1
advertisement
Manufacturer No:
199D106X9020C5V1
HK JDW NO:
874-199D106X9020C5V1
Package:
Radial
Datasheet:
199D106X9020C5V1
Description:
10μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D106X9020C5V1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.217Dia 5.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    10μF
  • Lead Pitch
    3.18mm
  • Lead Spacing
    0.125 3.18mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C