  • 199D225X9025A5V1
199D225X9025A5V1
advertisement
Manufacturer No:
199D225X9025A5V1
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-199D225X9025A5V1
Package:
Radial
Datasheet:
199D225X9025A5V1
Description:
2.2μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D225X9025A5V1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TANTALEX®, 199D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.173Dia 4.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Lead Pitch
    3.18mm
  • Lead Spacing
    0.125 3.18mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C