  • 199D226X0016DYV1
199D226X0016DYV1
advertisement
Manufacturer No:
199D226X0016DYV1
HK JDW NO:
874-199D226X0016DYV1
Package:
Radial
Datasheet:
199D226X0016DYV1
Description:
22μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D226X0016DYV1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    22μF
  • Lead Pitch
    3.18mm
  • Lead Spacing
    0.125 3.18mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C