  • 199D476X0016DXV106
199D476X0016DXV106
advertisement
Manufacturer No:
199D476X0016DXV106
HK JDW NO:
874-199D476X0016DXV106
Description:
47μF ±20% Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D476X0016DXV106
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
    TANTALEX®, 199D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.460 11.68mm