  • 1SMB45CA TR13 PBFREE
1SMB45CA TR13 PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
1SMB45CA TR13 PBFREE
HK JDW NO:
154-1SMB45CA TR13 PBFREE
Package:
DO-214AA, SMB
Step5Bar-code shipping tag
1SMB45CA TR13 PBFREE
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Part Status
    Discontinued
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    50V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    8.3A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    72.7V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    45V
  • Breakdown Voltage
    53.75V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    45V
  • Clamping Voltage-Max
    72.7V