  • 2100LL-180-H-RC
2100LL-180-H-RC
advertisement
Manufacturer No:
2100LL-180-H-RC
HK JDW NO:
103-2100LL-180-H-RC
Package:
Radial, Horizontal (Open)
Datasheet:
2100LL-180-H-RC
Description:
FIXED IND 18UH 10.1A 7 MOHM TH
Step5Bar-code shipping tag
2100LL-180-H-RC
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Radial, Horizontal (Open)
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.860Dia 21.84mm
  • Tolerance
    ±15%
  • JESD-609 Code
    e3
    Toroidal
  • Resistance
    7mOhm
  • Construction
    Hortizontal Mount
  • Current Rating
    10.1A
  • Lead Pitch
    20.32mm
  • Lead Length
    12.7mm
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    7mOhm Max
  • Max DC Current
    10.1A
    Radial
  • Inductance Tolerance
    15%
  • DC Current
    10.1A
  • Diameter
    21.8mm
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.450 11.43mm