  • 2100LL-1R0-V-RC
2100LL-1R0-V-RC
advertisement
Manufacturer No:
2100LL-1R0-V-RC
HK JDW NO:
103-2100LL-1R0-V-RC
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
2100LL-1R0-V-RC
Description:
Fixed Inductors TOROID INDUCTOR 1uH LOW LOSS VERTCL MT
Step5Bar-code shipping tag
2100LL-1R0-V-RC
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.860Diax0.450W 21.84mmx11.43mm
  • Tolerance
    ±20%
    1
  • Depth
    11.43mm
  • Construction
    Vertical Mount
  • Current Rating
    21.4A
  • Lead Pitch
    9.4mm
  • Lead Length
    12.7mm
  • Lead Spacing
    9.398mm
  • Lead Diameter
    1.3462 mm
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2mOhm Max
  • Max DC Current
    21.4A
  • DC Current
    21.4A
  • Diameter
    21.844mm
  • Height
    21.8mm