  • 2225J0500333JCR
2225J0500333JCR
advertisement
Manufacturer No:
2225J0500333JCR
HK JDW NO:
419-2225J0500333JCR
Datasheet:
2225J0500333JCR
Description:
0.033μF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225J0500333JCR
  • Tolerance
    ±5%
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm