  • 22759/41-12-9CS2620
22759/41-12-9CS2620
advertisement
Manufacturer No:
22759/41-12-9CS2620
HK JDW NO:
798-22759/41-12-9CS2620
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
22759/41-12-9CS2620
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Nickel Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Series
    MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0813
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    12 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    37/28
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.111 (2.82mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.009 0.23mm