  • 2504021007Y0
2504021007Y0
advertisement
Manufacturer No:
2504021007Y0
Manufacturer:
Fair-Rite Products Corp.
HK JDW NO:
267-2504021007Y0
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
2504021007Y0
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 10Ohm 25% 100MHz 500mA 50mOhm DCR 0402 T/R
Step5Bar-code shipping tag
2504021007Y0
    Select All
  • Construction
    Chip Bead
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    10Ohm
  • Max DC Current
    500mA
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • Rated Current
    0.5A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    50mOhm
  • Height
    500μm
  • Width
    0.5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%