  • 2506031217Y0
2506031217Y0
advertisement
Manufacturer No:
2506031217Y0
HK JDW NO:
267-2506031217Y0
Datasheet:
2506031217Y0
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 150mA 200mOhm DCR 0603 T/R
Step5Bar-code shipping tag
2506031217Y0
  • Terminal Finish
    Tin/Nickel/Silver (Sn/Ni/Ag)
  • Additional Feature
    STANDARD SIGNAL SPEED
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    400mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.4A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    150mOhm
  • Width
    0.8mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    0603 (1608 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%