  • 2508051217Y0
2508051217Y0
advertisement
Manufacturer No:
2508051217Y0
HK JDW NO:
267-2508051217Y0
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
2508051217Y0
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 300mA 200mOhm DCR 0805 T/R
Step5Bar-code shipping tag
2508051217Y0
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e2
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Nickel/Silver (Sn/Ni/Ag)
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.25mm
  • Construction
    Chip Bead
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    300mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.3A
  • DC Current
    300mA
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    200mOhm