  • 2512063007Y0
2512063007Y0
advertisement
Manufacturer No:
2512063007Y0
Manufacturer:
Fair-Rite Products Corp.
HK JDW NO:
267-2512063007Y0
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 30Ohm 25% 100MHz 800mA 100mOhm DCR 1206 T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2512063007Y0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    30Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    1.6mm
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    30Ohm
  • Max DC Current
    800mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    100mOhm
  • Current Rating (Max)
    800mA
  • Height
    1.1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Height (Max)
    0.051 1.30mm