  • 293D106X9016B8W
293D106X9016B8W
advertisement
Manufacturer No:
293D106X9016B8W
HK JDW NO:
866-293D106X9016B8W
Package:
Molded
Datasheet:
293D106X9016B8W
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2Ohm Polar Tantalum Tape and Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
293D106X9016B8W
  • Package / Case
    Molded
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    1MV
  • Depth
    2.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm