  • 293D154X0050B2WE3
293D154X0050B2WE3
advertisement
Manufacturer No:
293D154X0050B2WE3
HK JDW NO:
866-293D154X0050B2WE3
Package:
Molded
Datasheet:
293D154X0050B2WE3
Description:
150nF 20% 125°C-Max -55°C-Min 14Ohm Polar Tantalum Tape and Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
293D154X0050B2WE3
  • Package / Case
    Molded
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    5V
  • Depth
    2.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    14Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm