  • 293D155X9025A2WE3
293D155X9025A2WE3
advertisement
Manufacturer No:
293D155X9025A2WE3
HK JDW NO:
866-293D155X9025A2WE3
Package:
Datasheet:
293D155X9025A2WE3
Description:
1.5μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 6.7Ohm Polar Tantalum Tape and Reel 3216-18
Step5Bar-code shipping tag
293D155X9025A2WE3
    Tantalum
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    200kV
  • Depth
    1.6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.7Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm