  • 293D157X9010E8T
293D157X9010E8T
advertisement
Manufacturer No:
293D157X9010E8T
HK JDW NO:
866-293D157X9010E8T
Package:
Molded
Datasheet:
293D157X9010E8T
Description:
150μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 500mOhm Polar Tantalum Molded
Step5Bar-code shipping tag
293D157X9010E8T
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    1V
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    500mA
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    15μA
  • Height
    4mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4mm