  • 293D226X06R3B2WE3
293D226X06R3B2WE3
advertisement
Manufacturer No:
293D226X06R3B2WE3
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-293D226X06R3B2WE3
Datasheet:
293D226X06R3B2WE3
Description:
22μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2Ohm Polar Tantalum Tape and Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
293D226X06R3B2WE3
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Depth
    2.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm