  • 293D226X9025D8T
293D226X9025D8T
advertisement
Manufacturer No:
293D226X9025D8T
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-293D226X9025D8T
Package:
Datasheet:
293D226X9025D8T
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 700mOhm Polar Tantalum Tape and Reel 7343-31
Quantity:
In Stock : 319
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
293D226X9025D8T
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    200kV
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    300mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    5.5μA
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    2.8mm