  • 293D335X9016B2T
293D335X9016B2T
advertisement
Manufacturer No:
293D335X9016B2T
HK JDW NO:
866-293D335X9016B2T
Package:
1411
Datasheet:
293D335X9016B2T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
293D335X9016B2T
  • Package / Case
    1411
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Ripple Current
    120mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Height
    2.1mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    1.9mm