  • 293D686X96R3B8T
293D686X96R3B8T
advertisement
Manufacturer No:
293D686X96R3B8T
HK JDW NO:
866-293D686X96R3B8T
Package:
1411
Datasheet:
293D686X96R3B8T
Description:
68μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 1.8Ohm Polar Tantalum 1411
Step5Bar-code shipping tag
293D686X96R3B8T
  • Package / Case
    1411
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Depth
    2.8mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    220mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    4.1μA
  • Height
    2.1mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    1.9mm