  • 298D156X06R3M2T
298D156X06R3M2T
advertisement
Manufacturer No:
298D156X06R3M2T
HK JDW NO:
874-298D156X06R3M2T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
298D156X06R3M2T
Description:
15μF ±20% 7Ohm 2-Termination POLARIZED Tape & Reel (TR) 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
298D156X06R3M2T
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Tan Delta
    0.2
  • Manufacturer Size Code
    M
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm