  • 299D106X06R3BB6E3
299D106X06R3BB6E3
advertisement
Manufacturer No:
299D106X06R3BB6E3
HK JDW NO:
874-299D106X06R3BB6E3
Datasheet:
299D106X06R3BB6E3
Description:
10μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Tape & Reel (TR) Radial - 3 Leads
Step5Bar-code shipping tag
299D106X06R3BB6E3
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTALEX®, 299D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.200W 7.10mmx5.08mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    10μF
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.360 9.14mm