  • 30-W-50-050-V
30-W-50-050-V
advertisement
Manufacturer No:
30-W-50-050-V
Manufacturer:
Jonard Tools
HK JDW NO:
390-30-W-50-050-V
Package:
Datasheet:
30-W-50-050-V
Description:
WIRE WW 30AWG PVDF WHITE 7" CSPK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
30-W-50-050-V
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Wire Gauge
    30 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    30 AWG
  • Jacket Color
    White
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.019 (0.50mm)
  • Insulation Diameter
    482.6 μm
  • Conductor Diameter
    0.010 (0.25mm)
  • Conductor Plating
    Silver
  • Length
    0.583' 177.70mm 7.00
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.004 0.09mm
  • Insulation Thickness
    101.6μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    UL Style 1423, VW-1
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Insulation Material
    PVDF
  • Conductor Material
    Copper, Bare
  • Jacket (Insulation) Material
    Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
  • Operating Temperature
    105°C