  • R30Y-0100
R30Y-0100
advertisement
Manufacturer No:
R30Y-0100
Manufacturer:
Jonard Tools
HK JDW NO:
390-R30Y-0100
Package:
Datasheet:
R30Y-0100
Description:
WIRE WW 30AWG PVDF YELLOW 100'
Step5Bar-code shipping tag
R30Y-0100
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to R30Y-0100.
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Bare
  • Jacket (Insulation) Material
    Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
  • Operating Temperature
    105°C
  • Packaging
    Roll
  • Published
    2008
    Not Applicable
  • Number of Conductors
    1
  • Wire Gauge
    30 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    30 AWG
  • Jacket Color
    Yellow
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.019 (0.50mm)
  • Conductor Diameter
    0.010 (0.25mm)
  • Conductor Plating
    Silver
  • Length
    100' 30.5m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.004 0.09mm