  • KSW24R-0100
KSW24R-0100
advertisement
Manufacturer No:
KSW24R-0100
Manufacturer:
Jonard Tools
HK JDW NO:
390-KSW24R-0100
Package:
Datasheet:
KSW24R-0100
Description:
Hook-up Wire 24AWG LOW STRP FORCE 100 SPOOL RED
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KSW24R-0100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Bare
  • Jacket (Insulation) Material
    Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
  • Operating Temperature
    105°C
  • Packaging
    Roll
  • Published
    2015
  • Series
    KSW
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    24 AWG
  • Jacket Color
    Red
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.030 (0.76mm)
  • Conductor Diameter
    0.019 (0.50mm)