  • 3094R-821FS
3094R-821FS
advertisement
Manufacturer No:
3094R-821FS
HK JDW NO:
79-3094R-821FS
Step5Bar-code shipping tag
3094R-821FS
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Packing Method
    TR, 7/13 Inch
  • Depth
    3.38mm
  • Construction
    Epoxy Encapsulated
  • Current Rating
    400mA
  • Inductance
    820nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm Max
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency - Self Resonant
    150MHz
  • Q @ Freq
    75 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    75
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    75
  • Height
    3.56mm
  • Height Seated (Max)
    0.140 3.56mm