  • 30D476M025BB2A
30D476M025BB2A
advertisement
Manufacturer No:
30D476M025BB2A
HK JDW NO:
874-30D476M025BB2A
Datasheet:
30D476M025BB2A
Description:
30D 47μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 112mA 0.248Diax0.689L 6.30mmx17.50mm -40°C~105°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
30D476M025BB2A
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
    Axial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
    30D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.248Diax0.689L 6.30mmx17.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    47μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.128Ohm @ 120Hz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.00886mA
  • Ripple Current
    112mA
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    112mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    156.8mA @ 100kHz
  • Diameter
    6.3mm
  • Length
    17.5mm