  • 3269P-1-203
3269P-1-203
advertisement
Manufacturer No:
3269P-1-203
HK JDW NO:
103-3269P-1-203
Description:
TRIMMER 20K OHM 0.25W GW SIDE
Step5Bar-code shipping tag
3269P-1-203
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.250 x 0.170 Face x 0.205 H 6.35mmx4.32mmx5.21mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    Gull Wing
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • HTS Code
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Depth
    8.39mm
    3269P
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    300V
  • Rated Temperature
    85°C
    12
  • Taper
    Linear
  • Actuator Orientation
    HORIZONTAL
  • Rotation Angle
    4320 deg
  • Height
    5.207mm