  • 3309W-1-251
3309W-1-251
advertisement
Manufacturer No:
3309W-1-251
HK JDW NO:
103-3309W-1-251
Package:
Datasheet:
3309W-1-251
Step5Bar-code shipping tag
3309W-1-251
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Series
    Trimpot® 3309 - Open Frame
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.354 x 0.433 Face x 0.492 H 9.00mmx11.00mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±25%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    250Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Base Part Number
    3309W