  • 353SB5A14CT
353SB5A14CT
advertisement
Manufacturer No:
353SB5A14CT
HK JDW NO:
221-353SB5A14CT
Datasheet:
353SB5A14CT
Step5Bar-code shipping tag
353SB5A14CT
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
    VCXO
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    5V
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    14.318MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Current - Supply (Max)
    30mA
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
  • Operating Frequency
    14.318MHz
  • Rise Time-Max
    8ns
  • Fall Time-Max
    8ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Linearity
    10%
  • Control Voltage-Max
    4.5V
  • Control Voltage-Min
    0.5V
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm