  • 636L3C040M00000
636L3C040M00000
advertisement
Manufacturer No:
636L3C040M00000
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-636L3C040M00000
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
636L3C040M00000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
636L3C040M00000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    636
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS, TTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    25mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm