  • 3547S-2AB-201/201B
3547S-2AB-201/201B
advertisement
Manufacturer No:
3547S-2AB-201/201B
HK JDW NO:
103-3547S-2AB-201/201B
Package:
Description:
POT 200 OHM 1W WIREWOUND LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
3547S-2AB-201/201B
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Rotation
    1080°
  • Ganging Number
    2
  • Size - Body
    Round - 0.885Dia x 1.585 H 22.48mmx40.26mm
  • Number of Gangs
    2
  • Actuator Length
    0.811 20.60mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Published
    2013
  • Series
  • Tolerance
    ±3%
  • Number of Terminations
    6
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    200Ohm
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    POTENTIOMETER
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Actuator Type
    Slotted
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C