  • 36401E3N3A
36401E3N3A
advertisement
Manufacturer No:
36401E3N3A
HK JDW NO:
792-36401E3N3A
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
36401E3N3A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
36401E3N3A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    652.039032μg
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    3640, Sigma Inductors
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Thin Film
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    550μm
  • Current Rating
    380mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    3.3nH
  • ELV
    Compliant
  • Max Current Rating
    380mA
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    450mOhm Max
  • Max DC Current
    380mA
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    13 @ 500MHz
  • Lead/Base Style
    SMD/SMT
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    13
  • Q Factor
    13
  • DC Current
    380mA
  • Height
    320μm
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm