  • 4181PA51H01200
4181PA51H01200
advertisement
Manufacturer No:
4181PA51H01200
Manufacturer:
Laird Technologies EMI
HK JDW NO:
445-4181PA51H01200
Package:
Datasheet:
4181PA51H01200
Purchasing and Inquiry
4181PA51H01200 Overview
4181PA51H01200 Features
Fabric Over Foam
51H series
4181PA51H01200 Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI 4181PA51H01200 RFI and EMI Contacts applications.
  • Power management
  • Thermostats
  • LED Lighting
  • Receive
  • Transmit
  • Fitness
  • Health care
  • Health and Fitness
  • Internet of Things
Step5Bar-code shipping tag
4181PA51H01200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Material
    Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU)
  • Shape
    D-Shape
  • Published
    2013
  • Series
    51H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Fabric Over Foam
  • Attachment Method
    Adhesive
  • Shelf Life
    12 Months
  • Storage/Refrigeration Temperature
    73°F 23°C
  • Height
    0.079 2.00mm
  • Length
    12.000 304.80mm
  • Width
    0.394 10.00mm
  • Thickness
    2.032mm