  • 44A0121-22-0/4-US
44A0121-22-0/4-US
advertisement
Manufacturer No:
44A0121-22-0/4-US
HK JDW NO:
798-44A0121-22-0/4-US
Package:
Datasheet:
44A0121-22-0/4-US
Step5Bar-code shipping tag
44A0121-22-0/4-US
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2015
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Black
  • Number of Conductors
    2 (1 Pair Twisted)
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • ELV
    Compliant
  • Connector Support Type
    WIRE AND CABLE
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Jacket Color
    Black, Yellow
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.094 (2.38mm)
  • Wire/Cable Diameter
    1.1938 mm
  • Outside Diameter
    2.3876 mm
  • Wire/Cable Color
    Yellow
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    787.4 μm
  • Strand Size
    34 AWG
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Not Applicable
Hot Sales in Thermal
M42899 SL002
M42899 SL002
M13193 SL199
M13193 SL199
3336 SL001
3336 SL001
121700A 0105000
121700A 0105000
121700A 0105000