  • 44A0211-10-45-MX
44A0211-10-45-MX
advertisement
Manufacturer No:
44A0211-10-45-MX
HK JDW NO:
798-44A0211-10-45-MX
Package:
Datasheet:
44A0211-10-45-MX
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
44A0211-10-45-MX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Wire Gauge
    10 AWG
  • Voltage
    1000V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall
  • Jacket Color
    Yellow, Green Stripe
  • Conductor Strand
    37/26
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.146 (3.71mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.004 0.09mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Insulation Material
    Polyalkene
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Polyvinyl Fluoride (PVF)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C