  • 44B1131-20-MST3-9CS2275
44B1131-20-MST3-9CS2275
advertisement
Manufacturer No:
44B1131-20-MST3-9CS2275
HK JDW NO:
790-44B1131-20-MST3-9CS2275
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
44B1131-20-MST3-9CS2275
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tin
  • Published
    2005
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Conductors
    3
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    1.397 mm
  • Outside Diameter
    3.8608 mm
  • Number of Strands
    19
  • Strand Size
    32 AWG