  • 5.0SMDJ110A-Q
5.0SMDJ110A-Q
advertisement
Manufacturer No:
5.0SMDJ110A-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-5.0SMDJ110A-Q
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
5.0SMDJ110A-Q
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
5.0SMDJ110A-Q
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, 5.0SMDJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive, Telecom
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    122V
  • Power - Peak Pulse
    5000W 5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    28.3A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    177V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    110V