  • 5.0SMDJ11CA
5.0SMDJ11CA
advertisement
Manufacturer No:
5.0SMDJ11CA
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-5.0SMDJ11CA
Datasheet:
5.0SMDJ11CA
Description:
DIO TVS VWM 11V 5KW BIDIR SMC
Step5Bar-code shipping tag
5.0SMDJ11CA
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Applications
    Telecom
  • Voltage - Breakdown (Min)
    12.2V
  • Power - Peak Pulse
    5000W 5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    274.8A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    18.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    11V