  • 5.0SMDJ12ASHRAT7
5.0SMDJ12ASHRAT7
advertisement
Manufacturer No:
5.0SMDJ12ASHRAT7
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-5.0SMDJ12ASHRAT7
Datasheet:
Description:
TVS 5KW 12V 5%UNI DO-214AB TR7 R
Step5Bar-code shipping tag
5.0SMDJ12ASHRAT7
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
    DO-214AB (SMCJ)
  • Mfr
    Littelfuse Inc.
  • Operating Temperature
    -65°C ~ 150°C (TJ)
  • Series
    5.0SMDJ-S
  • Applications
    Telecom
  • Voltage - Breakdown (Min)
    13.3V
  • Power - Peak Pulse
    5000W (5kW)
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    251.3A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    19.9V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    12V