  • 5.0SMDJ22A
5.0SMDJ22A
advertisement
Manufacturer No:
5.0SMDJ22A
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-5.0SMDJ22A
Datasheet:
5.0SMDJ22A
Description:
TVS DIODE 22V 35.5V DO214AB
Step5Bar-code shipping tag
5.0SMDJ22A
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Applications
    Telecom
  • Additional Feature
    PRSM-MIN
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    C BEND
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-C2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    6.5W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    24.4V
  • Power - Peak Pulse
    5000W 5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    141A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    35.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    22V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    22V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    5000W