  • 55/0312-16-9CS3329
55/0312-16-9CS3329
advertisement
Manufacturer No:
55/0312-16-9CS3329
HK JDW NO:
798-55/0312-16-9CS3329
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
55/0312-16-9CS3329
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    16 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/29
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.066 (1.68mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.004 0.09mm